Historia Marek

ORIENT

Korporacja Orient Watch  to najbardziej znany japoński producent zegarków naręcznych. 

Początki firmy datuje się na 1901 r. To właśnie wtedy Shogoro Yoshida - założyciel firmy - otworzył hurtownię zegarków. Funkcjonowała ona w Ueno - jednej z handlowych dzielnic w centrum Tokio.

Pierwsze zegarki pod nazwą Orient zaczęto produkować w 1950 roku. 

Od początku działalności firma Orient nieustannie rozszerza asortyment, tak by każdy mógł znaleźć zegarek dla siebie. Firma ta jest niezwykle otwarta na potrzeby użytkowników, dlatego nieustannie przeprowadza badania rynku.

Na japońskim rynku niezwykle popularne są zegarki z linii Royal Orient. To niezwykle prestiżowa seria zegarków mechanicznych, którymi użytkownicy szczycą się przez wiele lat.

Firma koncentruje się na prestiżowych, niezwykle wysokiej jakości zegarkach mechanicznych. Stara się rozwijać jednocześnie ofertę zegarków kwarcowych.

Firma Orient jest manufakturą co oznacza, że każdy ze stosowanych w zegarkach mechanizmów produkuje samodzielnie. Dzięki temu sprawuje pełną kontrolę nad jakością oferowanych zegarków

Technologia mikro-precyzji, ponad półwieczne doświadczenia w produkcji mechanizmów zegarków pozwoliły rozszerzenie aktywności na inne sektory przemysłu.
Mimo to od samego początku firma Orient koncentrowała się głównie w wytwarzanie i konstruowanie zegarków mechanicznych.

Najpopularniejsze modele marki to:  "Grand Prix 100" (1964), "Fineness" ( 1967 ) czy "Power Reserve" (1996). Zegarki marki Orient są nieustannie na szczycie rozwoju technologicznego. Wychodzą jednak na przeciw aktualnie obowiązującym trendom.

Firma szczyci się tym, że zegarki marki Orient przekazywane są z ojca na syna. Promuje zegarki z duszą, czyli zegarki z napędem mechanicznym. Dzięki temu  może dać prawdziwy popis precyzji i nowoczesnej myśli technologicznej w procesie wytwarzania zegarków. To właśnie tacy producenci , jak Orient pozwalają na całym świecie zegarkom mechanicznym przeżywać dziś swoją drugą młodość. 

Orient Watch Co dokłada wszelkich starań, żeby ciągle rozwijać niezwykle precyzyjny sposób wytwarzania zegarków. Głównym celem firmy jest pozostawienie w spadku osiągnięć techniki produkcji zegarków przyszłym pokoleniom.

Obecnie właścicielem Orient Watch Co jest  EPSON SEIKO Co.  

 


 TIMEX

Timex Corporation to jedna z najbardziej znanych amerykańskich firm produkujących zegarki. Centrala firmy znajduje się w Middlebury w stanie Connecticut.

Firma zarejestrowana została w w 1854 r. jako Waterbury Clock w Naugatuck Valley w Connecticut. W XIX wieku była to "Szwajcaria Ameryki". Dzięki niej rynek zegarków stał się dla amerykańskiej klasy średniej znacznie bardziej dostępny. Początkowo firma produkowała niezwykle niezawodne zegarki kominkowe i półkowe w bardzo atrakcyjnych cenach.

W 1880 roku siostrzana firma Waterbury Watch wypuściła na rynek swój pierwszy mechaniczny zegarek kieszonkowy w bardzo przystępnej cenie. Bardzo szybko firma ta stała się liderem w sprzedaży na całym świecie. 

W czasie I wojny światowej z przedstawicielami firmy skontaktowała się Armia Stanów Zjednoczonych z wnioskiem o zmodyfikowanie zegarków kieszonkowych w niezwykle wygodne zegarki naręczne. Jest to tylko jeden z niewielu przykładów na to, jak dużą renomą cieszy się firma TIMEX.

To jej Walt Disney powierzył wyłączną licencję na produkcję zegarków z wizerunkiem Myszki Miki. 

W czasie II Wojny Światowej nazwa firmy została zmieniona na U.S. Time Company. W czasie wojny produkowane były czasowe zapalniki dla artylerii i oddziałów przeciwlotniczych.

Doświadczenia zdobyte w czasie wojny umożliwiły wyprodukowanie pierwszego na świecie niedrogiego mechanizmu zegarka o bardzo wysokiej jakości - zegarka TIMEX. Jego premierze towarzyszyła kampania reklamowa oparta na ekstremalnych testach zegarków TIMEX. Mimo niezwykle kreatywnym testom - zegarek nadal działał.

Pod koniec 1950 roku co trzeci zegarek sprzedany w USA  produkowany był właśnie przez TIMEX Corporation.

Z szerokiego grona amerykańskich producentów jedynie TIMEX przetrwał zalew tanich zegarków z Dalekiego Wschodu. Odpowiedzią na ich popularność było wypuszczenie serii zegarków cyfrowych.

W latach 80. XX wieku Timex wszedł w spółkę z brytyjską firmą Sinclair Research i rozpoczął produkcję komputerów. Ostatecznie Timex wycofał się jednak z tego sektora koncentrując się na produkcji zegarków.

Zegarki marki TIMEX wyprzedzały swoje czasy dzięki wielu technologicznym innowacjom. To właśnie firma TIMEX wypuściła w 1992 roku na rynek niezwykle popularne po dziś dzień zegarki z elektroluminescencyjnymi tarczami. 

Obecnie Timex Group posiada biura i zakłady produkcyjne w ponad 80 krajach. Na czterech kontynentach zatrudnia ponad 5500 pracowników. Przez ponad 150 lat, Timex udowodnia, że nowoczesne, stylowe produkty wysokiej jakości mogą być dostępne w niezwykle atrakcyjnych cenach.

 


 ADRIATICA

Firma powstała w 1852 roku w Moutelier w Szwajcarii. W początkowej fazie rozwoju były to dwie firmy (Adria i Adriatica), które dopiero w 1962 roku połączyły się.

Do 1949 roku, biorąc pod uwagę zaistniałe okoliczności związane z wojnami, firmy nie prowadziły działalności. Obydwie firmy, w szczególności Adriatica, były popularne m.in. w Finlandii.

Do Polski zaczęto sprowadzać zegarki Adriatiki dopiero w 1990 roku.W chwili obecnej, od 1998 roku, przedsiębiorstwo Adriatica mieści się we włosko języcznym kantonie Szwajcarii Ticino, w miejscowości Dongio i jest własnością spółki PR & A Watch Sagl.

Adriatica jest zrzeszona w Federacji Szwajcarskiego Przemysłu Zegarkowego FHS. Historia początków Adrii i Adriatici jest ściśle związana z powstałą w 1852 roku Szwajcarską Federacją Zegarków.

Obecnie Adriatica jest związana z Federacją Szwajcarskiego Przemysłu Produkcji Zegarków powstałą w 2006 roku. 

Zegarki mechaniczne jak i kwarcowe. Wykonywane są z mosiądzu, stali, tytanu i złota. Surowe normy zegarków szwajcarskich muszą być spełniane podczas procesu produkcji, stąd jakość produktów Adriatica jest zawsze  najwyższa. Produkowane są modele damskie i męskie, na bransoletce oraz pasku skórzanym. Wielka różnorodność modeli pomaga sprostać wymaganiom nawet najbardziej wysublimowanych klientów, jednocześnie zapewniając zachowanie wyjątkowego stylu oraz znajomej linii.

 Jednym z głównym założeń Adriatici jest ciągłe poszukiwanie nowych rozwiązań i tworzenia nowych kolekcji, które idealnie wpasowywałyby się w zmieniające się trendy i style

 


 DELBANA

Dzisiaj, działalność DELBANY została zintegrowana z DELMA Watch Ltd. i będzie kontynuowana jako niezależna linia, przedstawiająca swoją własną kolekcję. Należąca do rodziny od czterech pokoleń, reprezentowana przez Daniela Kesslera, DELBANA jest całkowicie oddana sztuce tradycyjnego szwajcarskiego zegarmistrzostwa.  Delbana oferuje zegarki na rękę i kieszonkowe, z mechanizmami kwarcowymi lub mechanicznymi, o najwyższej precyzji przy atrakcyjnym stosunku osiągów do ceny.

Delbana jest na rynku od blisko 100 lat, kiedy to w 1919 r. Oskar Kessler, zegarmistrz zatrudniony przez słynne firmy zegarmistrzowskie, spełnił swoje marzenie i założył swoją własną fabrykę o nazwie WEGA.

W roku 1954 przeniósł się do nowej imponującej fabryki i produkował zegarki na rękę i kieszonkowe, które były sprzedawane na całym świecie. Wszystkie mechanizmy były montowane w zakładzie i przechodziły surową kontrolę jakościową. Ponad 100 pracowników zakładu z wielką wiedzą zawodową i uczuciem ożywiało małe cuda. Sukces przedsiębiorstwa był wspierany przez sieć chałupników w Grenchen. Wszystkie surowe mechanizmy były dostarczane głównie przez firmę A. Schild Ltd. Mechanizmy takie, jak AS 1250 z "nakręcaniem młotkowym" oraz AS 1361 z "nakręcaniem wahnikowym" świadczą o ważnych innowacjach technicznych w tym okresie.

Pierwsze wypuszczone na rynek zegarki wodoodporne bardzo pomogły w ugruntowaniu marki na rynkach Europy Wschodniej. Najsłynniejszym mechanizmem był AS 1130 z małym sekundnikiem, który był sprzedawany w dziesiątkach tysięcy do Argentyny, Chile, Kolumbii itd.

W latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych corocznie dostarczano ponad 100 tys. zegarków do wielu krajów na całym świecie. Fuzja WEGI i DELBANY była wynikiem związków rodzinnych, ale również kryzysu zegarków w latach siedemdziesiątych. Goliardo Della Balda założył DELBANĘ w roku 1933. Jego zięć, Max Kessler, po fuzji zarządzał nową firmą pod nazwą WEGA DELBANA.

Oprócz dobrze znanych zegarków mechanicznych, kolekcję DELBANY wzmocniły modele kwarcowe. Marka utrzymywała słynną reputację wiarygodnego źródła zegarków mechanicznych. W wielu krajach, ale szczególnie w byłych krajach wschodnich, takich jak Polska, Rumunia, Słowacja, Węgry itd. DELBANA pozostaje jednym z najlepiej znanych i słynnych wyrobów szwajcarskich.

 


 DOXA

Marka Doxa przez 120 lat swego istnienia stała się niedościgłym wzorem piękna. W tym czasie zyskała sobie też renomę jednej z najbardziej doświadczonych i precyzyjnych marek w świecie zegarków. Dlatego jej kolekcje to idealna propozycja dla osób, marzących o zegarku, który będzie niepowtarzalnym dziełem sztuki.

Kupujący zegarki marki Doxa zyskują pewność najlepszej jakości oraz międzynarodową gwarancję ważną w 152 krajach.

W świecie luksusowych zegarków marka Doxa jest synonimem klasycznej, stonowanej elegancji. Wszystkie jej kolekcje charakteryzuje wyjątkowa dbałość przy wyborze oraz kompozycji materiałów. W ten sposób każdy model marki Doxa staje się unikatowym dziełem sztuki.

 Doxa to zarazem 120 lat wyjątkowej historii, za którą kryje się ogromne doświadczenie i bezcenna wiedza na temat tajników tworzenia zegarków. Jednym z najwspanialszych osiągnięć projektantów Doxa jest linia "Grafic", która została stworzona wraz z artystami ze słynnej szkoły wzornictwa Bauhaus. Zegarki te wyróżnia odważna i zdumiewająca oszczędność formy, dzięki której stały się one jednymi z ikon designu XX wieku.

Natomiast linia "Style" to wspaniała propozycja dla osób potrafiących docenić piękno subtelnych kontrastów, zamkniętych w prostych, geometrycznych kształtach. Z kolei dla eleganckich dam marka Doxa stworzyła wyjątkową kolekcję "Chic". Gustowne kształty połączone z idealnie dobranymi dodatkami sprawiają, że zegarki te delikatnie podkreślają unikatowe piękno tkwiące w każdej kobiecie.


 PIERRE RICAUD

Pierre Ricaud to niemiecko – francuska korporacja, tworząca doskonałej jakości, modne zegarki, które są nie tylko połączeniem niemieckiej precyzji i klimatu paryskich salonów mody.

Marka ta wykorzystuje różne osiągnięcia innych znanych firm produkujących zegarki i tworzy czasomierze idealne zarówno pod względem technicznym jak i wizualnym.

W zegarkach Pierre Ricaud zastosowano japońskie mechanizmy wytwarzane przez znaną markę Citizen. Każdy zegarek wykonany jest z wysokiej jakości, trwałych materiałów takich jak szkło szafirowe, stal czy tytan.

 


Kontynuuj